14.3.2023

Letošní ročník SHL bude ukončen a výsledky potvrzeny po základní časti.Tak jak bylo domluveno na začátku soutěže.

Závěrečné předání poháru po domluvě ve vybrané restauraci.

Mira Knot

Letošní SHL 2022/23 bude ukončeno jak bylo domluveno na začátku soutěže po základní části .Bez Play - Off.Vyhášení výsledků a předání pohárů bude v restauraci.Termín bude upřesněn.  Mira Knot

Konečná tabulka - co rozhoduje?

1 body

2  konečné skóre

3 body ze vzájemných zápasů

4 skóre ze vzájemných zápasů

SHL 2022/23 - Letošní ročník končí po ukončení základní části , bez Play- Off .Mira Knot Vyhlášení bude upřesněno !

Pravidla pro účastníky amatérské strojní hokejové ligy (SHL)

1. Organizační zabezpečení

1.1 Řídící orgán soutěže Miroslav Knot (zajištění pronájmu ledové plochy, řízení soutěže)

3. Hrací systém:

3.1 Základní část 3x každý s každým (15 utkání na tým, celkem 90 utkání) O konečném pořadí rozhodují body, v případě rovnosti pak body ze vzájemných zápasů, skóre ze vzájemných zápasů, vyšší počet vstřelených branek v těchto zápasech. V případě opětovné rovnosti rozhoduje celkové skóre, vyšší počet celkově vstřelených branek. Případná kontumace se stanovuje na 0:5 Bodování: - vítězství 3 body - porážka 0 bodů - vítězství po samostatných nájezdech 2 body - prohra po samostatných nájezdech 1 bod (samostatné nájezdy se konají systémem „náhlé smrti“ v každém zápase o první přestávce)

3.2 Neoprávnění hráči v utkání. Do utkání mohou nastoupit jen hráči uvedení na soupisce. Hráči nastupují k utkání pouze v případě, že jsou schopni doložit svou totožnost občanským průkazem či obdobným dokladem (ŘP, pas, registrační průkaz). Konfrontaci hráčů lze provést do začátku třetí třetiny utkání. Námitku podává rozhodčímu kapitán týmu nebo jeho zástupce a je možné takto konfrontovat maximálně dva hráče soupeře. Konfrontovaný hráč je povinen doložit svou totožnost rozhodčímu, který správnost údajů zkontroluje a vše zaznačí do zápisu o utkání. V případě, že na základě podnětu bude zjištěno porušení pravidel, bude následně utkání kontumováno a proviněnému hráči bude doživotně zakázán start v SHL. Kromě kontumace utkání je proviněnému týmu udělena i sankce -3 body do tabulky. V případě opakování prohřešku může být tým vyloučen z SHL bez možnosti vrácení vkladu.

3.3 Obecná pravidla Utkání SHL se řídí pravidly ledního hokeje vydanými IIHF, s následujícími výjimkami nebo úpravami: a) hrací doba utkání je 15,20,20 minut čistého času s tím, že pokud se nestihne odehrát poslední třetina kompletní, utkání bude ukončeno po vypršení 90 minut hrubého času (tento čas zahrnuje i rozbruslení trvající 10 minut) b) utkání je rozděleno dvěma přestávkami, v první přestávce probíhá soutěž v samostatných nájezdech (po skončení 2-3-min na občerstvení brankářů a   zahajuje druhá třetina), c) druhá přestávka trvá cca.2-5min, dle potřeby a vzájemné domluvě , v utkání nedochází ke změně stran d) týmy do utkání musí nastoupit v jednotných dresech (neplatí pro brankáře), hráči v jiném dresu, byť obdobné barvy nesmí být umožněn start, kontrolu a dodržování pravidla mají na starost rozhodčí utkání e) domácí tým je povinen do utkání nastoupit v barvě dresů, kterou nahlásil jako svoji "domácí sadu". Hostující tým se přizpůsobí tak, aby byla dostatečná barevná odlišnost. Pokud hostující tým nemá druhou sadu jednotných dresů v takové barvě, aby se odlišil od domácích, je jeho povinností domácí tým s dostatečným časovým předstihem kontaktovat a dohodnout se na případné změně. Barvy dresů jsou uvedeny na stránkách SHL. f) týmy jsou povinni nastupovat na střídačky dle zápisu, tzn. domácí tým na střídačku domácích, hosté zase na střídačku hostů g) hra tělem je zakázána,  h) minimální počet hráčů v utkání je 7 + brankář (pokud tým nemá brankáře, utkání nemůže být zahájeno a po čekací době 10 minut je kontumováno) i) kompletní hokejová výstroj je povinná, jinak rozhodčí nepustí hráče na ledovou plochu (výjimku tvoří inline kalhoty) j) při zranění brankáře se čeká 10 minut na převlečení náhradního brankáře. V případě, že do konce utkání zbývá 10 minut a méně, je povinnost dohrát zápas v 6-ti hráčích bez 10-ti minutové čekací doby. Není přípustné, aby tým hrál bez brankáře (vyjma zranění v posledních deseti minutách nebo power-play v závěru utkání) k) neplatí pravidlo o hybridním zakázaném uvolnění l) po zakázaném uvolnění může provinivší se tým vystřídat m) za vyhození puku z obraného pásma na střídačku se ukládá menší trest n) osobní desetiminutový trest je zkrácen na sedm minut o) není dovolen oddechový čas p) utkání řídí dva rozhodčí.

V případě,  že se z jakýchkoliv důvodů nedostaví rozhodčí, musí se obě družstva dohodnout a delegovat po jednom hráči z každého týmu, kteří zápas povedou.

4. Podmínky startu hráčů v SHL

4.1 Základní pravidlo ke startu hráčů strojní hokejové ligy je určena pro amatérské hráče ledního hokeje. V SHL může působit jen ten hráč, který je pro danou sezonu uvedený na soupisce svého týmu a nehrál za klub registrovaný u ČSLH ve vyšších než žákovských kategoriích. Jinými slovy, ti hráči, kteří hráli za klub registrovaný u ČSLH v dorosteneckých, juniorských nebo seniorských kategoriích nikdy nemohou nastoupit v SHL. Toto pravidlo platí analogicky i na zahraniční hráče.

4.2 Mimořádná výjimka pro týmy Kovárna Viva, Westland, KWHC Zlín, Teplárna Otrokovice, Vlci Březová a Lions. Vzhledem k upravení a striktnímu dodržování pravidel od sezóny 2022/2023 s účastí ve hře hráčům, kteří nesplňují podmínky pro vstup do soutěže( bod 4.1), byla udělena výjimka následujícím hráčům z důvodu účasti v předchozích ročnících.

Viva Kovárna- Libor Rostyak, KWHC Zlín- Lukáš Blažek, Vlci Březová- Radek Adami, Teplárna Otrokovice- Gromus Lukáš, Lions…………………, Westland………………

Těchto šest hráčů nemůže přestoupit do jiného týmu a v případě jejich vyřazení nebo odchodu ze soutěže, nemohou být nahrazeni ani hráči, kteří nesplňují podmínky pro start v lize ( bod 4.1)

4.3 Termín pro předání soupisek se stanovuje na 31. července. Nejpozději v tento den budou soupisky zaslány na email mojosek@seznam.cz Soupisky je možné před zahájením soutěže ještě upravit a to nejpozději 24 hodin před zahajovacím utkáním sezony. Maximální počet hráčů na soupisce je 25. Hráči musí být starší 16 let. Hráč může být v jeden okamžik na soupisce jen jednoho týmu. Do utkání mohou nastoupit pouze hráči uvedení na soupisce daného týmu, výjimku tvoří brankáři k tomu určení. Za správnost soupisek, tj. že na soupiskách budou uvedeni jen ti hráči, kteří splňují výše uvedená kritéria, ručí vedoucí týmu.  „Lustraci“ hráčů před zahájením sezony ze strany vedení SHL provedou vedoucí jednotlivých týmů navzájem. Soupiska musí obsahovat jméno a příjmení hráče, pozici (B, O, U) a jeho datum narození. Na vyžádání je vedoucí týmu povinen doplnit i datum narození daného hráče.

4.4 Do utkání mohou nastoupit jen hráči uvedení na soupisce. Hráči nastupují k utkání pouze v případě, že jsou schopni doložit svou totožnost občanským průkazem či obdobným dokladem (ŘP, pas, registrační průkaz). Konfrontaci hráčů lze provést do začátku třetí třetiny utkání. Námitku podává rozhodčímu kapitán týmu nebo jeho zástupce a je možné takto konfrontovat maximálně dva hráče soupeře. Konfrontovaný hráč je povinen doložit svou totožnost rozhodčímu, který správnost údajů zkontroluje a vše zaznačí do zápisu o utkání. V případě, že na základě podnětu bude zjištěno porušení pravidel, bude následně utkání kontumováno a proviněnému hráči bude doživotně zakázán start v SHL. Kromě kontumace utkání je proviněnému týmu udělena i sankce -3 body do tabulky. V případě opakování prohřešku může být tým vyloučen z SHL bez možnosti vrácení vkladu.

5 Procedura před, v průběhu a po utkání

5.1 V průběhu utkání V první přestávce probíhají samostatné nájezdy systémem náhlé smrti. Samostatné nájezdy může vykonávat kterýkoliv hráč i vícekrát, včetně hráče, který byl před nájezdy v průběhu první třetiny vyloučen a jeho trest se přenáší až do druhé třetiny.  Nejpozději do zahájení třetí třetiny je možné podat protest proti startu neoprávněného hráče v týmu soupeře.

5.2 Po utkání Rozhodčí dodá zástupcům týmů zápis, kde je uveden statistický souhrn ze zápasu a konečný výsledek. Na základě námitky zástupce týmu může rozhodčí provést opravy v zápisu. V případě potřeby může zástupce týmu vložit do zápisu poznámku k utkání. Po odsouhlasení je zápis schválen a utkání uzavřeno. Následné úpravy statistik z utkání nejsou možné.

5.3 Překládání utkání Na soupisce je možné mít 25 hráčů, o případném přeložení utkání z důvodu nemoci aj. si své utkání na jiný termín zajistí týmy samostatně po schválení s vedoucím soutěže.

6. Disciplinární řízení a udělování trestů

6.1 Tresty pro hráče 1. První trest do konce utkání nebo trest ve hře udělený za faul – stop na dvě utkání. 2. Druhý trest do konce utkání nebo trest ve hře udělený za faul – vyloučení hráče do konce sezony bez možnosti vrácení vkladu. 3. Trest do konce utkání z důvodu udělení dvou osobních trestů – stop na jedno utkání. 4. Fauly ve hře jsou posuzovány dle platných pravidel IIHF a výjimek SHL. Za fauly, za které je v soutěžích ČSLH udělován dvouminutový trest, ale přitom jsou provedeny s úmyslem zranit nebo svou povahou mohou způsobit zranění, bude udělen ke dvěma minutám i osobní trest. Týká se to především úmyslného sekání, kdy je již malá pravděpodobnost získat kotouč, sekání s „nápřahem“, úmyslná hra tělem, úmyslná nebezpečná hra vysokou holí, kolenem nebo krosčeky do oblasti krku, hlavy a podobně. Posouzení je již plně v kompetenci rozhodčích. 5. Tresty, které se vymykají výše uvedenému, řeší všichni vedoucí týmů, s rozhodčími a vedoucím soutěže.

6.2 Tresty pro tým

V případě, že se tým z jakéhokoliv důvodu nedostaví k utkání v dostatečném počtu (tj. 7 + brankář), dochází po vypršení desetiminutové čekací doby ke kontumaci zápasu v jeho neprospěch. Zástupce týmu je současně povinen s dostatečným předstihem (alespoň osm hodin před utkáním) o této skutečnosti informovat vedoucího soutěže a vedoucího týmu soupeře. Škody na zařízení zimního stadionu nebo majetku SHL, které vznikly jako následek nevhodného nebo neopatrného chování členů družstev, je povinen opravit případně uhradit klub, jehož družstvo škodu prokazatelně způsobilo.

7. Závěrečná ustanovení

Účast v soutěži je dobrovolná a všichni účastníci SHL hrají utkání na svoji vlastní zodpovědnost. Lední hokej je, přestože je v SHL omezena hra tělem, kontaktní sport, a proto je nezbytné, aby všichni hráči preferovali vzájemnou ohleduplnost před bezohledností. Všichni účastníci SHL jsou povinni seznámit se s těmito pravidly, která jsou k dispozici na stránkách www.shl7.webnode.cz. Nastoupením do zahajovacího utkání SHL každý tým a všichni jeho hráči potvrzují, že se s pravidly seznámili, a že je budou plně respektovat.

Sezóna SHL 2021/22

Hokejový přátelé kamarádi, z důvodu vladních nařízení Vás upozornuji, že před každým zápasem naší SHL by jste měli mít potvrzení o proděláném testování nebo potvrzení o očkování proti Covid 19,  nebo potvrzení o prodělané nemoci Covid 19.
Sportu zdar a hikeji zvlášť.  Mira Knot

Vyjádření rozhodčího

SHL 2020/21

POZOR.  13.9.2020 ZMĚNA
16:15   VIVA : WESTLAND
18:00 TEPLÁRNA OTROKOVICE : KWHC ZLÍN

POZOR nový termínový rozpis Play-Off 2019/20 -viz: Aktuality , Diskuze.

25.1.2020   12:30-14:00  odložené utkání HC Teplárna Otrokovice x HC Vlci Březová

12.1.2020 Vlci x TOT - zrušeno z důvodu krasobruslení , nový termín je v jednání

POZOR ZMĚNA ZAČÁTKU UTKÁNÍ!!!!

26.1.2020  Vlci  x Viva 17:00-19:30.

8.12.2019 16:15 TOT  X  VIVA

18:00 WEST  X  ZLÍN

POZOR : 30.12.2018 zápas TOT  X  Vlci Březová začátek již 10:15 hod.

Pozor !           23.12.2018 20:30 dohrávka HC Vlci Březová x KWHC Zlín

Ahoj SHL prosím pozor v neděli 9.12.2018 změna začátky zápasů: 17:45 - Teplárna Otrokovice x Viva Kovárna Zlín , 19:30 - Westland x KWHC Zlín .

17.10.2017- Vedení SHL Knot MIra,Koníček Libor a manažeři jednotlivých týmů reagovali na zjištění ,že hráč Adami Martin (HC Vlci Březová) byl registrován jako hráč hokejového týmu HC Uherský Brod.(ještě jako dorost). Toto se neslučuje se stanovami, které jsme si odsouhlasili na společném sezení před založením hokejové SHL ligy.

Týmu HC  Vlci Březová nebudou odebrány žádné body, ale jmenovaný hráč již nesmí nastupovat v zápasech SHL.

Další takovéto pochybení bude již trestáno odebráním bodů,popř.vyřazením ze soutěže SHL.

Mira Knot

27.2.2016 Další přátelák Teplárna Otrokovice   4  :  7 KVASICE

16.1.2016 sehrál tým Teplárny Otrokovice přátelské utkání proti HC Kvasice v Kroměříži.Konečný výsledek 7:2 pro Kvasice.

Neděle 10.1.2016 + 24.1.2016 začátek prvního zápasu až 19:45 !!!!!!!!!!!! Ahoj MOJOSEK TOT

Všem týmům SHL přeji do příštího roku vše nejlepší,hodně zdraví, štěstí a spoustu hokejových radostí.  MIRA KNOT

Neděle 13.12.2015 je začátek prvního zápasu v 19:15,druhý v 21:00.AHOJ MIRA TOT.

ZAČÍNÁME:

Všechny Vás zdravím ,Tady Mira Knot Teplárna manažer SHL, první zápasy se odehrají v neděli 6.9.2015 v Uherském Brodě.

19:15-20:45 Teplárna OtrokovIce: Viva Kovárna Zlín

21:00-22:30 Westland Otrokovice : Zlín

SPORTU ZDAR A HOKEJI ZVLÁŠŤ

SHL 2014/15-ZÁVĚREČNÉ VÝSLEDKY-VYHLÁŠENÍ

-Nadace mladý Matěj –Matěj Březík 6 let bydlí s rodiči na Ostratě. Předání peněžní hotovosti rodičům Matěje za přítomnosti tří manažerů týmů Viva, Tot , a Westland

-Cena pro rozhodčího Libora Miličku

Konečné výsledky:1. WESTLAND 28 bodů,  2.KVASICE 17 bodů,  3. TOT 9,  4.VIVA  4…

Dík za celou sezónu a máme půl roku na to se rozhodnout co dál . Mrzí mě přístup a neustálé připomínky a fňukání Kvasic jak jim ubližujeme, hlavně rozhodčí. A nakonec na poslední chvíli ani nepřispějí na nadaci s  kterou celou sezónu souhlasili.